Zajímavosti v okolí a mapy.

Trhová Kamenice

Trhová Kamenice je malebná obec 115 km od Prahy (101 od Brna), kde lze bez problému nakoupit, zajít do některé z příjemných restaurací, do kina či regionálního musea.

Lyžování v Trhové Kamenici - 200m

Rodiny s dětmi jistě ocení vlek s 300m dlouhou sjezdovkou, kde lze v zimních měsících naučit svou ratolest lyžovat. Sjezdovka se nachází 200m od chaty.

Koupání v zatopených lomech - 2km

Pouhé 2km od chalupy, přímo v lese, se lze koupat v přírodních zatopených lomech. Tyto lomy využívají dokonce i potapěči.

Golf a Country Club Svobodné Hamry - 1,8km

Unikátní přírodní golfové hřiště ve zvláště cenné II.zóně CHKO Žďárské vrchy. Svými parametry se řadí mezi mistrovská hřiště a je 5. nejdelší v ČR. Pro začátečníky cvičná louka a možnost cvičitele.

Skvěle rekonstruovaná 200 let stará hamerská hospoda a možnost výcviku a vyjížděk na koni ve stáji Victory v místě. Lokalita je snadno dostupná z Pardubic, Hradce Králové, Prahy i Brna - směr Trhová Kamenice. Odtud stačí sledovat ukazatele na skanzen Veselý kopec.

www.gccsh.cz

Skanzen Veselý Kopec – 3,2km

Skanzen je tvořen několika zemědělskými usedlostmi, rozkládajících se v krajinném prostředí nad úvalem řeky Chrudimky. Dnes Veselý Kopec nabízí ukázku Souboru lidových staveb a řemesel Vysočina, převážně pak zemědělských staveb a staveb na zpracování zemědělských produktů. První osidlování proběhlo pravděpodobně ve 14. století, avšak první zpráva je až z roku 1653. Skanzen lidové architektury se skládá ze čtyř částí. Z Veselého kopce; několik usedlostí s mlýnem. Ze Svobodných Hamrů; železářská osada, z Možděnic; kovárna, řemeslné dílny a Betlému v Hlinsku; roubené domky. Záchranné práce se na Veselém Kopci provádějí od roku 1970.

www.npu.cz

Rekreační a sportovní centrum Horní Bradlo 6km

Koupaliště je součástí velkého sportovně-rekreačního areálu nedaleko obce Horní Bradlo v Železných horách.

K dispozici je hned několik bazénů, od května 2007 také malý bazén (18x6 m) s vyhřívanou vodou, protiproudy a chrličem. Hlavní bazén napájí řeka Chrudimka. Pláže jsou travnaté.

Přímo v areálu se dále nachází travnaté fotbalové hřiště, pět antukových kurtů, dětské hřiště s pískovištěm, čtyři stoly na ping-pong, dráha na skok daleký, ruské kuželky apod.

Lyžařský areál Hlinsko – 6km

Lyžařský areál v Hlinsku v Čechách nabízí dvě lyžařské sjezdovky a tři moderní lyžařské vleky. Možnost večerního lyžování a umělého zasněžování. Dětský lanový vlek o délce 60 m s převýšením cca. 3 m. Strojově upravované sjezdové trati, kapacita vleků je 1500 osob / hodinu. Výuka lyžování a snowboardingu, půjčovna lyží a snowboardového vybavení, občerstvení.

Zámek Nasavrky – 6,5km

Renesanční zámek v Nasavrkách byl v 90-tých letech nově rekonstruován. V přízemí se nachází romantická obřadní síň a kancelář Informačního centra a cestovní kanceláře. První patro slouží od roku 2004 expozici "Po stopách Keltů", přístupná celoročně s průvodcem od pondělí do pátku, v letní sezóně každý den. Výstava může sloužit i jako doplňující látka k učivu dějepisu, je vhodná pro celé rodiny i všechny věkové kategorie. Ve druhém patře zámku se konají po celý rok koncerty a výstavy. Nejznámější z nich jsou prázdninové: "Nasavrcká paleta" a "Nasavrcké hudební léto". Vánoční výstavy a Adventní koncerty se také těší vysoké návštěvnosti. Zámek se nachází na dolním konci náměstí vedle kostela.

V informačním centru si můžete zakoupit suvenýry z Nasavrk i s keltskou tématikou, turistickou známku, pohledy, mapy a jiné. Pracovníci IC Vám poradí a doporučí zajímavá místa v okolí, navedou Vás na naučné turistické a cyklistické stezky.

Památník Ležáky 6,9 km

Národní kulturní památka - pietně upravené místo slouží jako památník odboje proti fašismu. Tato bývalá kamenická osada sloužila za druhé světové války jako úkryt parašutistické skupiny Silver A s radiostanicí Libuše vyslané z Londýna. Po atentátu na říšského protektora Heydricha byla tato osada v následném teroru pro civilnímu obyvatelstvu dne 24.6.1942 vypálena a domy byly srovnány se zemí. Dospělí byli eskortováni do Pardubic kde byli v Zámečku zastřeleni. Část dětí byla odvlečeny do Německa na převýchovu, zbytek dětí do plynových komor konncentračních táborů.

Zámek Chotěboř 10,4 km

Zámek byl postaven v letech 1701-1702 na místě původní tvrze ze 14. století, upraven byl v letech 1865 - 1870 a dále po požáru roku 1927. Čtyřkřídlý, patrový zámek, s mansardovou střechou a ploše členěnou fasádou. vybudoval hrabě Vilém Leopold Kinský. Sídlo italského typu obklopuje ústřední dvůr. V původním stavu se zachovala kaple Nejsvětější Trojice s bohatou štukovou výzdobou z poloviny 18. století Po vystřídání dalších majitelů zámku získal panství v roce 1836 pán Josef Dobrzenský z Dobrzenic sňatkem s Marií Wanczurovou z Řehnic, dědičkou vymírajícího starého českého rodu. www.muzeum-chotebor.org

Ski areál Svatá Anna Chotěboř – 10,5 km

K dispozici je 300 metrů dlouhá sjezdovka, umělé osvětlení, technické zasněžování. V budoucnu i lyžařská škola pro děti. Vhodné i pro školní kurzy. Domácí a rodiné prostředí, nízké ceny, každodenní provoz!

Vodní nádrž Seč - 13km

Vodní nádrž Seč leží na řece Chrudimce a díky poloze v srdci CHKO Železné hory nabízí návštěvníkům nádhernou okolní přírodu.

Pláže „Ústupky“ mají dostatek zatravněných ploch s možností pobytu na slunci i ve stínu. Vstup do vody je písčito-kamenitý, pozvolný, vhodný i pro malé děti.

V místě je dostatek různých stánků s občerstvením, ale např. sociální zařízení jsou vždy součástí přilehlých rekreačních zařízení a tudíž je jejich využití možné pouze pro hosty či po dohodě s majitelem.

Zámek Slatiňany 14,8km

Na úpatí Železných hor byl v letech 1580-90 vystavěn renesanční zámek.P atrový trojkřídlý objekt postavil pro bohatého pražského měšťana Bohuslava Mazance z Frymburka stavitel Oldřich Avostalis. Koncem 18. a v 19 stol. prošel novogotickou úpravou, přistavěli věže a nové severní křídlo, které propojili chodbou s romanticky upraveným kostelem sv. Martina. V zámku je hippologické muzeum, založené v roce 1947, obsahuje přes dva tisíce exponátů zaměřených na dějiny chovu koní (obrazy, grafiky, plastiky, porcelán, gobelíny).

Nechybí přehlídka postrojů a sedel pro koně. Součástí zámku je přilehlý park.

Kočičí hrádek Slatiňany 14,8

Miniatura hrádku v romantickém stylu, který nechala postavit v 19. století kněžna Vilemína Auerspergová na hraní svým dětem a jež nese poetický název "Kočičí hrádek". Dodnes slouží jako cíl procházek rodin s dětmi. V blízkosti je výletní restaurace Monaco. V okolí můžete navštívit Státní zámek Slatiňany, hřebčín, pískovcové skály a Kochánovické rybníky.

Pískovcové skály Škrovád 14,9 km

Pískovcové skály druhohorního stáří při řece Chrudimce. Bývalé lomy slouží dnes jako cvičné horolezecké terény. Ze škrovádského pískovce byla zhotovena např. socha sv. Jana Nepomuckého, či bývalá mučírna na zámku ve Slatiňanech.

Muzeum loutek Chrudim – 18,3km

Muzeum loutek je umístěno v nádherné renesanční budově zvané Mydlářský dům.

Golf Club Svratka 1932 - 21km

Nádherné golfové hřiště založené v roce 1932. http://www.gcsvr1932.cz

Další informace naleznete na stránkách:

http://mapy.turistik.cz/en/obec/trhova-kamenice/ http://trhova-kamenice.turistik.cz/en/zajimave/

Chalupa v Trhové Kamenici*Ubytování vhodné pro příznivce golfu!!! ***Welcome on our cottage's website. The cottage is located within the Protected Landscape Area of Žďárské vrchy on the edge of the village of Trhová Kamenice.*** Unseres Wochenendhaus ist ausgezeichnetes Platz, wann Sie einen Urlaub mit Golf verleben möchten. In nähe gibt es 2 Golfplätzen Golf & Country Club Svobodné Hamry 2km und Golf Club Svratka 1932 (21km). Ubytování, chata, golf, tenis, tenisový kurt, pronájem, lyžování, turistika, cykloturistika, Vysočina, Žďárské vrchy, koupání, bazén, lodging"